Gdańsk z dziećmi

Filed Under (Bez kategorii) by Hania on 28-12-2016

Gdańsk jest idealną opcją, jeśli wybieracie się na wakacje z dziećmi. Szeroka baza noclegowa oferuje do wynajęcia domki, apartamenty lub prywatne pokoje. Noclegi w Gdańsku (katalog noclegów: meteor-turystyka.pl) to gwarancja łatwego dostępu do zakwaterowania się w tym mieście, a co za tym idzie przyjemnego urlopu w ciekawym i pięknym miejscu z wielowiekową tradycją.

A gdzie najlepiej pójść z dzieckiem ? Mamy szeroki wachlarz możliwości, wszystko zależy od indywidualnych zainteresowań waszej pociechy. Warto zapoznać dziecko bliżej z miejscem, w które je zabraliśmy i wybrać się do Ośrodka Kultury Morskiej, gdzie wasz maluch będzie mógł sterowań statkiem, przebrać się w mundur marynarza, poznać port, a nawet wywołać tsunami! Masa rozrywki i wiele nauki w jednym miejscu. Możemy również pójść na tematyczne warsztaty organizowane dla całej rodziny przez Gdański Park Naukowo – Technologiczny. Podczas zabawy dzieci poznają tajniki nauk ścisłych, chemii czy fizyki.

Warto również odwiedzić stadion narodowy PGE Arena, co będzie ciekawym doświadczeniem nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. To miejsce również przygotowało wiele atrakcji dla dzieci, chłopcy lubiący sport mogą wziąć udział w rozgrzewce sportowej, zaś dorośli zwiedzić miejsca, które nie są widoczne podczas oglądania meczu w telewizji. Stadion Arena otworzył specjalną strefę Fun Arena, w której czekają na dzieci zabawy takie jak: gokarty, skate park, park trampolin czy elektroniczny paintball.

Natomiast Teatr Miniatura co roku przygotowuje na wakacje specjalne spektakle dla dzieci i rodziców, są one niesamowitą rozrywką. Warto też zabrać córeczkę lub synka do gdańskiego ZOO, w którym wasz maluch pozna wiele gatunków zwierząt, od bardzo groźnych i drapieżnych po takie, które będzie mógł samodzielnie karmić. Jest to niesamowita frajda dla dzieci w każdym wieku, a także dla rodziców.

Kolejnym miejscem jest Trakt Królewski (informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Kr%C3%B3lewska_(Gda%C5%84sk)), dzięki któremu spędzicie wspaniałe chwile spacerując po najbardziej urokliwych miejscach Gdańska i zachwycając się architekturą i zabytkami. Warto przypomnieć maluchowi, że to drogą, która dawno temu wjeżdżali do miasta królowie. Taka informacja na pewno zrobi na nim wrażenie. Fontanna Neptuna czy Długi Targ to miejsca, w których warto zatrzymać się na dłuższą chwilę. Wycieczkę do Gdańska można zakończyć kupowaniem pamiątek dla babci lub dziadka. Gdańsk oferuje niesamowitą ilość sklepów i straganów, na których kupimy ciekawe prezenty, które ucieszą każdego członka rodziny i będą nam przypominały o fantastycznych wczasach w Gdańsku.