Zieleniec – dolnośląska stolica narciarstwa

Filed Under (Bez kategorii) by Hania on 04-12-2016

Wybierając się w podróż, oczywistymi elementami, o które powinniśmy zadbać, są wyżywienie, zakwaterowanie i zapoznanie się z możliwymi atrakcjami w wybranej przez nas miejscowości. Nie bez znaczenia jest też odpowiedni wybór kurortu, którego charakter będzie nam pasował. Tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie komfort, na którym nam przecież zależy. Wyjazd do miejscowości, w której nie będziemy czuć się swobodnie mija się z celem i znacząco pogarsza nasze samopoczucie. Przecież chodzi o to, żeby urlop pomógł nam się odstresować i nabrać dystansu do problemów dnia codziennego. Zadbajmy więc o szczegóły w taki sposób, aby naładowanie naszych akumulatorów odbyło się w jak najbardziej przyjemnych dla nas warunkach.

Zieleniec to niewielka osada, będąca częścią Dusznik-Zdrój w województwie dolnośląskim. Znajduje się ona na terenie Kotliny Kłodzkiej. Niegdyś funkcjonowała jako samodzielna wieś, a jej niewątpliwym atutem jest mikroklimat, który przypomina ten alpejski. Nie zapominajmy, że takie tereny są prawdziwą rzadkością w Polsce, a pobyt w takim miejscu, pozytywnie wpływa na naszą higienę psychiczną.

Prawdziwą atrakcją, ściągającą w te rejony tysiące turystów, jest białe szaleństwo, które dzięki klimatowi oraz ponad 30 wyciągom, można tu uskuteczniać na najwyższym poziomie. Snowboard czy też narty to podstawa, choć bez umiejętności, można liczyć na udzielenie kilku lekcji przez profesjonalnych instruktorów. Znajdziemy tu także zróżnicowane trasy – od tych spokojnych, aż po bardzo wymagające, dzięki czemu cały czas możemy podnosić swoje umiejętności. Nie bójmy się próbować nowości, które w kontekście podróży zawsze są dla nas pozytywne.

Baza noclegowa w tym miejscu jest niezwykle rozbudowana i ciekawa, gdyż zapewnia różnorodność oraz wspaniałe widoki. Przy tym noclegi Zieleńca są niesłychanie przyjemne, dzięki panującej tu atmosferze. Dodatkowo zaplecze gastronomiczne, z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich turystów, dbając o każdego swojego gościa z należytym szacunkiem i dbałością.

Pamiętajmy, że wybór idealnego dla nas miejsca może być nieco problematyczny, dlatego do rozważań nad tym tematem warto zasiąść z niemałym wyprzedzeniem. Towarzystwo, na które będziemy mogli liczyć podczas pobytu także wpływa na nasze odczucia, toteż powinniśmy odnajdywać się w grupie osób o podobnych zainteresowaniach i osobowości, dzięki czemu poczujemy się znacznie lepiej.