Wyciągi narciarskie w Białym Dunajcu

Filed Under (Bez kategorii) by Hania on 23-03-2017

Śnieżne szaleństwa to coś, o czym marzy prawie każdy turysta. Oczywiście można uskuteczniać takie czynności, ale trzeba mieć ku temu odpowiednie możliwości, a także wolny czas. Warto więc zdecydować się na noclegi w Białym Dunajcu (więcej-> ), gdzie znajdują się nowoczesne wyciągi narciarskie, z których można skorzystać podczas ferii zimowych czy urlopów. Na pewno dla wielu zainteresowanych okaże się to strzał w dziesiątkę.

Wyciągi narciarskie są całkowicie bezpieczne dla turystów, więc nie ma się co dziwić, że ta baza noclegowa jest współcześnie tak chętnie odwiedzana. Najpopularniejszy stok narciarski w tym miejscu posiada długość 750 metrów i jest to wyciąg orczykowy. Przeznaczony jest on zarówno dla narciarzy, jak i osób poruszających się na desce snowboardowej. Jego atutem jest to, iż jest on doskonale oświetlony, a oprócz tego sztucznie naśnieżany, co przydaje się turystom w trakcie negatywnych warunków atmosferycznych. Zajęcia odbywają się w tym miejscu pod czujnym okiem instruktorów, gdzie można nabyć spore umiejętności zjazdowe. Cały sprzęt dostępny jest w miejscowej wypożyczalni. Trasy są zróżnicowane pod kątem trudności, jedne dostępne dla osób zaawansowanych, inne dla początkujących. Wszystko zależy więc od stopnia wytrenowania, więc trzeba się dobrze zastanowić nad swoimi umiejętnościami przed wyprawą na stoki narciarskie w Białym Dunajcu. W tym miejscu dostępne są aż trzy stacje narciarskie, zazwyczaj długość stoku wynosi około 1000 metrów, a więc na pewno każdy turysta zaspokoi tutaj swoje oczekiwania, co do możliwości uskuteczniania śnieżnych szaleństw. W pobliżu wyciągów narciarskich znajdują się schroniska młodzieżowe, a także obiekty małej gastronomii, gdzie można się w dowolnym momencie posilić, a także zaspokoić pragnienie. Dostępna jest na stokach także możliwość skorzystania z nauki jazdy na nartach dla dzieci, więc warto o tym poważnie pomyśleć, bo dla najmłodszych osób może się to okazać niesamowitą frajdą podczas spędzania ferii zimowych z rodzicami.

Wyciągi narciarskie w Białym Dunajcu (więcej o gminie-> http://www.bialydunajec.com.pl) zasługują na szczególną uwagę, ponieważ jest to świetne rozwiązanie na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wielu turystów korzysta chętnie z takiej opcji, a dużym atutem tego miejsca jest spora ilość stoków narciarskich oraz nowoczesne wyciągi, które są bezpieczne i komfortowe dla turystów. Miejscem, które także polecamy jest Zieleniec (więcej-> http://www.git.org.pl/zieleniec-dolnoslaska-stolica-narciarstwa-306/), tam także miłośnicy sportów zimowych będą się dobrze bawić.