Turystyczne walory Myślenic

Filed Under (Bez kategorii) by Hania on 09-03-2017

Mieszkańcy aglomeracji krakowskiej, położone nieopodal Myślenice upodobali sobie do letniego i weekendowego odpoczynku (informacje o Myślenicach). Wszystko za sprawną urozmaiconego ukształtowania terenu, krystalicznie czystej wody rzeki Raby oraz doskonałego zaplecza turystycznego. Na miejscu wszyscy turyści odnajdą doskonale oznakowane trasy rowerowe oraz spacerowe – o których ostatnio pisaliśmy też w aspekcie Gór Stołowych (szczegóły). Zwolennicy Nordic Walking również poczują się tu jak ryba w wodzie.

Skora o rybach i wodzie mowa nie można nie wspomnieć o dobrych warunkach do uprawiania wędkarstwa. Ryby można łowić zarówno w rzece jak i łowisku w Osieczanach. Osoby lubiące adrenalinę mogą korzystać z tras do uprawiania motocrossów czy korzystać z jazdy na quadach. W Myślenicach można również rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem. Funkcjonuje tu doskonała szkoła jazdy konnej. Zimą dla dzieci organizowane są kuligi. Najczęściej odwiedzaną dzielnicą miasta przez turystów jest Zarabie. Jak sama nazwa wskazuje ma ona bliski związek z rzeką. To tutaj znajdziemy liczne noclegi.

Narzekać nie można również na zagospodarowanie terenu. Turyści jak również mieszkańcy mogą aktywnie wypoczywać na znajdujących się w tym miejscu boiskach do uprawiania siatkówki i koszyków. Dzieci mogą z kolei szaleć na placach zabaw. Malownicze położone miasteczko posiada również liczne trasy rowerowe i spacerowe. Latem organizowane są liczne imprezy jak również zawody sportowe. Na uwagę zasługuje również niedawno powstała stacja narciarska na Górze Chełm. Funkcjonuje tu jedna z najdłuższych całorocznych kolei linowych. W Myślenicach oprócz wyjątkowej przyrody podziwiać można również zabytki. Koniecznie odwiedzić należy rezerwat krajobrazowy “Zamczysko” znajdujący się w dolinie rzeki Raby (więcej tutaj).

Niestety do dzisiaj ostały się jedynie ruiny średniowiecznego zamku. Najpiękniejsze i najstarsze zabytki znajdziemy w obrębie Starego Rynku. Został on wytyczony w drugiej połowie XV wieku na podstawie prawa magdeburskiego. Znajduje się tam miedzy innymi gotycki kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Wśród architektonicznych osobliwości nie sposób też nie wymienić Domu Greckiego. Wyjątkowy przykład małopolskiego budownictwa sakralnego. Obecnie mieści się tu Muzeum Regionalne. Myślenice to miejsce na krótki, weekendowy wypad dla rodzin z dziećmi. Bogata baza noclegowa, ciekawa oferta turystyczna – to wszystko i więcej oferują Myślenice.