Same zalety Mrzeżyna

Filed Under (Bez kategorii) by Hania on 25-01-2017

Mrzeżyno jest nadmorską miejscowością wypoczynkową, która położona jest w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej Polsce, w powiecie gryfickim, w gminie Trzebiatów. Co warto zobaczyć przyjeżdżając tutaj na odpoczynek?

W Mrzeżynie nie można opuścić kilku jego atrakcji. Miejscowość ta to przede wszystkim plaża, która już od wielu lat staje się laureatem Błękitnej Flagi. Szeroka, piaszczysta i bardzo zadbana, zachęca do opalania się. Obok niej natrafimy na wydmy oraz sosnowy las. Słynie ze specyficznego klimatu, który sprzyja zmagającym się z problemami dróg oddechowych. Miejscowość ta, to także zabytki, między innymi chałupa rybacka, czy też neogotycki kościół z XIX wieku. Pierwszy z nich jest jedną z najbardziej atrakcyjnych miejsc, a zlokalizowany jest przy ulicy Zabytkowej. Zauważyć możemy, że jest w pełni pokryta strzechą, a bardziej zorientowani będą wiedzieli także, iż jest to przykład chałupy ryglowej wąskofrontowej. Neogotycki kościół natomiast, położony jest blisko pasma wydm, i na chwilę obecną jest on po kapitalnym remoncie. Nosi on tytuł św. Apostołów Piotra i Pawła, a powstał w latach 1900-1912.

Będąc w tym miejscu warto też zajrzeć na port rybacki, który znajduje się u ujścia rzeki Regi do morza. Jego główną zaletą są kolorowe kutry i jachty oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. To malownicze miejsce oferuje nam także możliwość wybrania się w rejs. Praktykuje się tu też spływy kajakowe, trasa liczącą około 140 kilometrów, jezioro Resko Przymorskie, które stworzone jest dla miłośników wędkowania, oraz hala widowiskowo-sportowa, w której możemy skorzystać z sali fitness, siłowni, czy też spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Przyjeżdżając w to miejsce, z pewnością będziemy chcieli mu poświęcić więcej niż jeden dzień. Nie będziemy mieli z tym większego problemu, gdyż Mrzeżyno oferuje nam dość dogodną bazę noclegową. Możemy zatrzymać się tutaj w ośrodkach, willach oraz pensjonatach, a wszystko to w przyjemnych, przystępnych cenach, które nie nadszarpną zbytnio naszych finansów. Fantastyczna plaża, ciekawe atrakcje, dobra i tania baza noclegowa (noclegi Mrzeżyno – katalog) oraz bardzo sprzyjający alergikom i zmagającym się z chorobami dróg oddechowych, mikroklimat, sprawia, że miejsce to staje się atrakcyjne dla każdego. Jest to dobra opcja na spokojny, jednakże nienudny wypoczynek ze znajomymi oraz rodziną.