Łódź – lekiem na nudę?

Filed Under (Bez kategorii) by Hania on 03-01-2017

Jakie miasto może być lekarstwem na nudę? Wszystko zależy od tego czego oczekujemy. Mamy pełnię sezonu urlopowego i nie ma się co oszukiwać. Kiedy zapytamy znajomych gdzie wyjeżdżają na wakacje to raczej nie usłyszymy słowa Łódź. Dlaczego tak jest? Miasto to nie ma po prostu przypiętej łatki turystycznego kurortu. Czy to znaczy, że nie jest to miejsce, w którym nie można spędzić ciekawych wakacji? Nic bardziej mylnego.

Warto zacząć od łódzkiego zaplecza wypoczynkowego – nawet nie trzeba zbytnio się rozpisywać. Miasto mające prawie 300 tysięcy mieszkańców posiada kilkadziesiąt hoteli, pensjonatów i miejsc kwaterunkowych. Brak łatki turystycznego miasta sprawia, że w pełni sezonu urlopowego bez problemu znajdziemy tu nocleg bez rezerwowania go kilka miesięcy wcześniej lub wybierania najgorszych hoteli z racji braku miejsc w lepszych. To prowadzi do tego, że w dobie wyjazdów nad morze lub w góry ktoś kto jest “sprytny” jedzie do SPA lub kurortu w Łodzi i spędza tam duże bardziej przyjemny urlop niż wszyscy inni pędzący nad komercyjne i wyświechtane do dna miejsca typowo “turystyczne”. Jednak warto skupić się na tym co można robić w Łodzi. Coś nietypowego? Bardzo proszę.

Mamy tutaj wachlarz możliwości, tak więc nie damy rady utrzymać wszystkich pomysłów w obu dłoniach, dlatego warto wybrać się tu całą rodziną. Jak już było wcześniej wspominane – Łódź nie jest typowo turystycznym ośrodkiem, niegdyś było to miasto przemysłowo z typowymi funkcjami gospodarczymi i taki po części pozostało do dziś. Miasto jest pełne skrajności. Nie znajdziemy tu jednak zabytków z okresu średniowiecza czy baroku. Najwięcej obiektów, które przetrwały do dziś i maja duże znaczenie historyczne powstało w XIX wieku – wtedy właśnie nastąpił największy rozwój przemysłu i gospodarki miasta. Obecne miejsca, w których znajdują się urzędy i administracja kiedyś służyły jako fabryki i manufaktury. Jednym z najciekawszych miejsc i w pewnym sensie kultowych jest ulica Piotrkowska. To tutaj możemy podziwiać najwięcej zabytków z okresu XIX wieku. Ktoś mógłby pomyśleć, że miejsce to tylko pozostałości po dawnych fabrykach. Jednak jest to błędne myślenie – jest tutaj mnóstwo klubów, kin, restauracji, obiektów sportowych, ścieżek rowerowych i wiele innych atrakcji dla turysty poszukującego relaksu oraz całej rodziny pragnącej wypoczynku.