Kaszuby – miejsce pełne atrakcji turystycznych

Filed Under (Bez kategorii) by Hania on 26-11-2016

Kaszuby to wyjątkowa, przepiękna kraina geograficzna, ciesząca się dużym zróżnicowaniem, ale także zaskakująca wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Nic dziwnego, że od długiego już czasu cieszy się wyjątkową popularnością turystyczną. Z tego powodu baza noclegowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, przystosowana na potrzeby każdego turysty. Noclegi na Kaszubach są tym, czego potrzeba turyście, który pragnie poznać i zgłębić tajemnice tego regionu.

Nie ma jednego konkretnego miejsca, które moglibyśmy polecić – jest ich po prostu zbyt wiele. W zależności od potrzeb i oczekiwań, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nieważne czy podróżujesz sam, z przyjaciółmi, czy może z rodziną – atrakcji zawsze będzie cała moc. Czyste jeziora, idealne dla tych, którzy pasjonują się wędkarstwem, duża ilość jodu, który wesprze nasz układ odpornościowy, niesamowite atrakcje zbudowane przez człowieka, ale także naturalnie występujące – to coś, co zachwyci każdego, niezależnie od wieku.

Wśród wszystkich miejscowości, które są szczególnie warte uwagi turysty, my wybraliśmy między innymi Bytów. Warto zwrócić w niej uwagę na gotycki zamek krzyżacki – ze względu na architekturę, ale także dlatego, że mieści się tutaj niepowtarzalne Muzeum Zachodnio-Kaszubskie. Pozwoli ono nam zapoznać się z tym, jak kiedyś się żyło, jak wyglądało życie magnatów, ale także i mieszczan, jest tu wiele wystaw historycznych oraz artystycznych. W Bytowie warto też udać się na spacer po przepięknym rynku i zwrócić uwagę na gotycką wieżę dawnego kościoła świętej Katarzyny oraz udać się na Trakt Młyński.

Niedaleko Bytowa znajduje się inna interesująca miejscowość – Płotowo. Charakterystyczne dla tej miejscowości jest Muzeum Szkoły Polskiej. Dzięki niemu dowiesz się, jak Kaszubi walczyli o wolność, jak opierali się germanizacji i jak działały polskie szkoły pod zaborami. Dowiesz się także, dlaczego Kaszubi woleli podkreślać swoje związki i zobowiązania wobec Polski, a nie Niemiec.